Izrael – Petra, Jordánsko

Domov>Zájazdy>Izrael – Petra, Jordánsko
22.02.2024 - 01.03.2024
8x ubytovanie
8 x raňajky, 7x večera
letecky
Nástupné miesta/odlet: Viedeň - odchod z Bratislavy
890 €
Rezervovať

Popis zájazdu

Svätá Zem, je krajinou, kde Boh mimoriadne oslovil celé ľudstvo v záujme jeho harmonického duchovného vývoja. Tu vznikli biblické dejiny Starého a Nového zákona, ktoré podnietili rozvoj novej civilizácie na všetkých kontinentoch. Tu je kolíska troch svetových náboženstiev – židovstva, kresťanstva a islámu.  Navštíviť a poznávať miesta Svätej zeme je určite neopakovateľný a hlboký zážitok a stáva sa nábožensko-duchovným bohatsvom na celý život.

Cena zahŕňa:

  • medzinárodná letenka na trase Viedeň – Tel Aviv – Viedeň
  • 8 x ubytovanie v 3* hoteloch, 7x večera, 8 x raňajky v 2 – 3 lôžkových izbách
  • doprava vo Svätej zemi klimatizovaným autobusom podľa programu
  • odborný sprievodca – kňaz
  • autobusová doprava na letisko do Viedne a späť

Cena nezahŕňa:

Povinné príplatky:

  • obslužné a vstupy podľa programu, ktoré predstavujú sumu 100,- Usd /platí sa priamo sprievodcovi vo Sv.Zemi/
  • vstup do Petry, víza + hraničné poplatky do Jordánska, autobus v Jordánsku, miestny sprievodca, spolu 250,- Usd /platí sa priamo sprievodcovi vo Sv.Zemi/

Možné príplatky:

  • komplexné cestovné poistenie
  • príplatok za 1-lôžkovú izbu 220 €

Program

Deň 1 Odlet do Tel Avivu

v poobedňajších hodinách odchod autobusom z Bratislavy na letisko do Viedne s následným odletom do Tel Avivu. Prílet v neskorých nočných hodinách, transfer autobusom do Betlehema, nocľah.

Deň 2 Prehliadka Betlehema

po raňajkách Prehliadka Betlehema – bazilika Narodenia Ježiša Krista, Pole pastierov, jaskyňa Mlieka. Večera a nocľah v Betleheme.

Deň 3 Návšteva kostola Stella Maris

po raňajkách transfer do Galilei. Cestou zastávka v Haife, návšteva kostola Stella Maris. Pokračovánie v ceste na Horu Tábor /výstup taxíkom/, prehliadka kostola Premenenia Pána. Presun do Nazaretu, prehliadka baziliky Zvestovania, kostola Sv.Josefa. Večera a nocľah v Nazarete /Tiberias/.

Deň 4 Odchod do Kány Galilejskej, miesta prvého zázraku

po raňajkách odchod do Kány Galilejskej, miesta prvého zázraku, možnosť obnovenia manželských sľubov. Pokračovánie v ceste ku Genezaretskému jazeru: Hora Blahoslavenstiev, Kafarnaum – dom sv. Petra, Tabgha – miesto zázračného rozmnoženia chlebov a rýb, miesto Primátu sv. Petra. Pri jezere je možnosť zakúpenia obedu – tradičnej ryby sv. Petra (orientačná cena cca 26 USD,-). Odchod do Betlehema. Večera a nocľah v Betleheme.

Deň 5 Odchod autobusom do Jeruzalema, prehliadka mesta – Betfage

raňajky, odchod autobusom do Jeruzalema. Prehliadka mesta – Betfage, návšteva Olivovej hory – prehliadka kostola Pater Noster – Otčenáš, návšteva Dominus Flevit, miesta, kde Pán Ježiš plakal nad Jeruzalemom. Prehliadka Getsemanskej záhrady, baziliky Agónie /smrteľného zápasu Pána Ježiša/, kostola Hrobu Panny Márie, kostol Gallicantu. Prechod k Múru nárekov, Hory Sion – Večeradla a baziliky Usnutia Panny Márie. Večera a nocľah v Bethleheme.

Deň 6 Prehliadka Betánie – Lazarov hrob

po raňajkách prehliadka Betánie – Lazarov hrob. Prechod Júdskou púšťou, prehliadka Jericha, zastávka pod Horou Pokúšania. Návšteva miesta krstu Pána Ježiša – obnovenie krstných sľubov. Návšteva Mŕtveho mora s možnosťou kúpania. Odchod do Jordánska. Večera a nocľah v Petre.

Deň 7 Prehliadka archeologického areálu v Petre – Jordánsko

po raňajkách návšteva archeologického areálu Petry, ktorá je zapísaná na zozname svetového dedičstva UNESCO a taktiež patrí k 7 novodobým divov sveta. Petra bola hlavným mestom Nabatijskej ríše, ktoré bolo vytesané do skaly pred 2000 rokmi. Z architektonického aj geologického pohľadu sa jedná o unikát. Vstup do mesta vedie cez bránu Siq – 1,2 kilometra dlhý kaňon, následne ohromí pohľad na esteticky dokonalú „Pokladnicu“. Prehliadka pokračuje až po kláštor a pahorok s obetiskom. Návrat do Izraela pri Akabe. Transfer autobusom do Betlehema, ubytovanie, večera a nocľah.

Deň 8 Prehliadka Starého mesta, Krížová cesta

raňajky, odchod do Jeruzalema, prehliadka Starého mesta, Krížová cesta – Via Dolorosa, bazilika Božieho hrobu na Kalvárii – Golgote. Popoludní návšteva Ain Karem, prehliadka miesta narodenia Jána Krstiteľa a miesta Navštívenia Panny Márie u Alžbety. Večera a nocľah v Betleheme.

Deň 9 Odlet do Viedne

raňajky, návšteva pamätníka obetí Holokaustu – Yad Vashem. Transfer na letisko do Tel Avivu s následným odletom do Viedne. Po prílete transfer do Bratislavy.