Svätá zem/Jordánsko – Izrael západný a východný breh Jordánu

Domov>Zájazdy>Svätá zem/Jordánsko – Izrael západný a východný breh Jordánu
22.04.2023 - 02.05.2023
10x ubytovanie
9x polpenzia
letecky
Nástupné miesta/odlet: Košice
1350 €
Rezervovať

Popis zájazdu

Pozývame Vás na púť do Izraela – Svätej Zeme.

Svätá Zem, je krajinou, kde Boh mimoriadne oslovil celé ľudstvo v záujme jeho harmonického duchovného vývoja.

Tu vznikli biblické dejiny Starého a Nového zákona, ktoré podnietili rozvoj novej civilizácie na všetkých kontinentoch.

Tu je kolíska troch svetových náboženstiev – židovstva, kresťanstva a islamu.

Navštíviť a poznávať miesta Svätej zeme je určite neopakovateľný a hlboký zážitok a stáva sa nábožensko-duchovným bohatstvom na celý život.

Cena zahŕňa:

 • medzinárodná letenka Košice – Tel Aviv  –  Košice, cez Viedeň
 • servisné poplatky
 • hotelové ubytovanie s polpenziou
 • doprava  klimatizovaným autobusom počas celého pobytu
 • odborný sprievodca – kňaz
 • vstupy v Jordánsku vrátane vstupu do Petry
 • vstupy podľa programu v Izraeli

Cena nezahŕňa:

Povinné príplatky:

 • hraničné poplatky Izrael – Jordánsko, víza,  obslužné a  audiosprievodca – slúchadlá pre skvalitnenie výkladu sprievodcu – kňaza, ktoré spolu predstavuje sumu 100,- € (platí sa priamo sprievodcovi)
 • príplatok za aktuálne pandemické opatrenia, ktoré môže vyžadovať Izrael (testy, miestny sprievodca, nižší počet pútnikov v skupine atď.)

Možné príplatky:

 • komplexné cestovné poistenie   pandemic
 • fakultatívne výlety
 • jednolôžková izba za príplatok 320,- € na vyžiadanie, alebo ak klienta nie je možné doubytovať

Program

1.deň

Stretnutie na letisku Košice popoludní, odlet do Tel Aviv /cez Viedeň/. Po prílete transfer do Betlehema,   ubytovanie.

2.deň

Po raňajkách program v Betleheme, návšteva Poľa pastierov, Bazilika Narodenia Ježiša Krista, jaskyňa Mlieka, Herodyon /Herodesova pevnosť, fakultatívne/, možnosť nákupu suvenírov, večera ubytovanie.

3.deň

Po raňajkách Jeruzalem –  Olivová hora –  návšteva Dominus Flevit, miesta kde Pán Ježiš plakal nad Jeruzalemom.  Prehliadka Getsemanskej záhrady, Baziliky Agónie /smrteľného zápasu Pána Ježiša/.  Baziliky hrobu Panny Márie,   Múr nárekov, Hora Sion, Večeradlo. Večera a ubytovanie v Betleheme.

4.deň

Po raňajkách Ein Karem – návšteva miesta narodenia Jána Krstiteľa a miesta navštívenia Panny Márie u Alžbety. Prehliadka starého Jeruzalema, miesto Ježišovho odsúdenia a bičovania, Krížová cesta –  Via  Dolorosa, Bazilika Božieho hrobu,  Návrat do Betlehema, večera, ubytovanie.

5.deň

Po raňajkách odchod k Jordánu, Qasr al Jahúd –  miesto Ježišovho krstu na hraniciach Izraela a Jordánska, miesto pôsobenia sv. Jána Krstiteľa.  Jericho – najstaršie obývané mesto sveta, mesto proroka Elizea, v ktorom Ježiš uzdravil slepca Bartimeja a navštívil dom mýtnika Zacheja. Ježiš Kristus pri svojich cestách z Galiley do Jeruzalema opakovane prechádzal Jerichom. (Mt 20, 29-33), (Lk 18, 35-43). Presun k Mŕtvemu moru, možnosť kúpania. Večera, ubytovanie v Betleheme.

6.deň

Po raňajkách skoro ráno presun do Galilei, prehliadka Nazareta – Baziliky Zvestovania, Kostola
sv. Jozefa. Miesto prvého zázraku v Káne Galilejskej, kde si manželia môžu obnoviť manželské sľuby. Popoludní odchod ku Genezaretskému jazeru: Hora Blahoslavenstiev, Kafarnaum – dom sv. Petra, Tabgha – miesto zázračného rozmnoženia chlebov a rýb, miesto Primátu sv. Petra. Plavba po Genezaretskom jazere /fakultatívne/ Večera ubytovanie v Nazarete.

7.deň

Po raňajkách Výstup na horu Tábor /taxíkom za 8,-USD/, prehliadka kostola Premenenia Pána. Presun do Jordánska. Prehliadka Jerash – významné antické rímske mesto. Presun a ubytovanie v Petre.

8.deň

Celodenná prehliadka Petry, niekdajšieho hlavného mesta Nabatejskej ríše, vytesaného do skaly (Rímska provincia Arabie, kde sa sv. Pavol zdržiaval podľa Gal 1. 17). Program, prehliadka, /až po známy kláštor,
sv. omša v starom byzantskom chráme/, večera a ubytovanie v Petre.

9.deň

návšteva púšte Wadi Rum a noc na púšti.

Asi 60 kilometrov južne od Aquaby sa nachádza ďalší skvost Jordánska, púšť Wadi Rum. Mesačné údolie očarí ohromnou silou. Prehliadka sa začína neďaleko hory nazvanej Sedem vrcholov múdrosti. Je preslávená a spojená s osobou, ktorá je spätá s Wadi Rum a históriou Sýrie a Jordánska – Lawrencom z Arábie. Bol to britský plukovník T. E. Lawrence. Do púšte sa vyráža v otvorených džípoch. Cestou sa otvorí jedna z najkrajších púštnych scenérií sveta. Pôsobenie slnka ešte viacej umocňuje obrazy nádherných skál. Wadi Rum bola prvý raz spomenutá už v Ptolemajovskej geografii ako Aramona a tiež vraj ako Ad aj v Koráne. Nabatejci sa tu zabývali už v 4. storočí. Vytvorili skalné maľby v pieskovcových masívoch skál. Beh storočí, vietor a počasie erodovali masívy v skalné veže a bizarné kopce týčiace sa z hôr piesku, v ktorom sa celá oblasť priamo topí. Krása vyráža dych.

Dúhové masívy

Duny sú jednou veľkou záplavou oranžovo-červeného piesku. Keď vystúpite na vrcholok niektorého pahorku, rozprestrie sa pred vami fantastický obraz. Len vtedy dokonale vidíte krásny prechod od béžovej cez ružovú až po oranžovo-červenú. Wadi Rum je unikátna.  Z farebného piesku vyrastajú k nebu priam vertikálne pieskovcové útvary. Z roviny sa tu týčia ako obry. Kam oko dohliadne vidíte červené a oranžové odtiene pieskovcových stien či široké duny. Keď natrafíte na beduínov, roztrúsené ťavy, či si posedíte na ošúchanom koberci a prijmete horúci čaj nalievaný z otlčenej starej kanvičky, máte pocit zázraku. 25.júna  2011 bola Wadi Rum zapísaná ako súčasť Svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.

10.deň

Po raňajkách odchod na horu Nebo – podľa tradície miesto smrti Mojžiša. Pokračovanie do Izraela. Ubytovanie v Betleheme

11.deň

Po raňajkách prehliadka Betánie, odchod na letisko do Tel Avivu okolo obeda, odlet do Košíc /cez Viedeň/.