Popolcová streda v Medžugorí

Domov>Zájazdy>Popolcová streda v Medžugorí
13.02.2024 - 18.02.2024
3x ubytovanie
2x polpenzia
autobusom
Nástupné miesta/odlet: podľa zloženia pútnikov - Košice-Poprad-Ružomberok-Vrútky-Žilina-Trenčín-Piešťany-Trnava-Bratislava
295 €
Rezervovať

Popis zájazdu

ZAČNITE pôstne obdobie v Medžugorí Popolcovou stredou a oslavou sviatku zaľúbených sv. Valentína 14.2.2024.

„Drahé deti, nik neprichádza do Medžugoria náhodou, každého jedného z vás som si osobne pozvala.“  (Panna Mária, Kráľovná pokoja)

Do Medžugoria je možné cestovať na občiansky preukaz alebo cestovný pas.

Odporúčame uzavrieť komplexné cestovné poistenie, ktoré Vám okrem iného zabezpečí aj krytie v prípade storna zájazdu. Je možné si vybrať základné za 3 € na deň alebo PANDEMIC za 4 € na deň, ktoré okrem iného zabezpečuje aj krytie v prípade covidu.

Viac informácii o Medžugorí nájdete kliknutím na tento odkaz: https://pute.sk/putnicke-miesta/medzugorie/

Všetky naše púte do Medžugoria nájdete v pdf plagáte, ktorý je umiestnený vyššie pri obrázkoch púte. Budeme vďační, ak pozvánku do Medžugoria posuniete aj ďalším pútnikom – plagát môžete vytlačiť a vyvesiť u Vás v kostole, prípadne posunúť svojim známym. Ďakujeme Nevinný

Cena zahŕňa:

 • autobusová doprava
 • 3x ubytovanie v penzióne 3* s výťahom cca 5 minút pešo od kostola (izby s vlastným sociálnym zariadením a WiFi pripojením zdarma)
 • popolcová streda (prísny pôst) – bez stravy
 • štvrtok – raňajky, obed
 • pôstny piatok – bez stravy
 • sobota – raňajky, obed
 • sprievodcovské služby / duchovný doprovod / kňaz
 • program
 • miestne služby
 • tlmočenie
 • poistenie insolventnosti – Cestovná kancelária NOE TRAVEL je poistená pre prípad úpadku. Pre vás to znamená 100 % bezpečnosť vrátenia peňazí.

Cena nezahŕňa:

Možné príplatky v prípade záujmu:

 • komplexné cestovné poistenie 24 €
 • možnosť vybrať si presné miesto na sedenie v autobuse za príplatok 15 €
 • možnosť priplatiť si samostatnú izbu v Medžugorí (cena podľa dostupnosti izieb)
 • fakultatívny výlet do mestečka Tihaljina – v miestnom kostole sv. omša – nachádza sa tu socha Panny Márie ako najvernejšie zobrazenie Panny Márie podľa opisu vizionárov (cena výletu 25 € na osobu)

Program

1. deň (13.2.2024 utorok): odchod zo Slovenska. Trasa autobusom podľa zloženia pútnikov.

2. deň (14.2.2024 Popolcová streda + sviatok sv. Valentína): príchod do Medžugoria v ranných hodinách, ubytovanie, prehliadka pútnického areálu – Kostol sv. Jakuba, socha Zmŕtvychvstalého Krista, ktorej sú pripisované uzdravenia ľudí, ktorí sa potreli kvapkou vytekajúcou z kolena sochy Krista, modlitba pri hrobe pátra Slávka Barbariča, modlitba sv. ruženca pri zastaveniach ruženca svetla. V poobedných hodinách individuálny duchovný program. Večer svätá omša spojená s duchovným programom

3. deň (15.2.2024 štvrtok): raňajky, výstup na vrch zjavenia Panny Márie Podbrdo, individuálny duchovný program, obed, večer svätá omša spojená s adoráciou a duchovným programom

4. deň (16.2.2024 piatok): výstup na vrch Križevac spojený s modlitbou Krížovej cesty, individuálny duchovný program, večer svätá omša spojená s poklonou sv. Krížu a duchovným programom

5. deň (17.2.2024 sobota): raňajky, individuálny duchovný program, obed, večer svätá omša spojená s adoráciou a duchovným programom. Po večernom programe odchodu autobusom na Slovensko.

6. deň (18.2.2024 nedeľa): príchod na Slovensko

Podľa záujmu výlet do mestečka Tihaljina – v miestnom kostole sv. omša – nachádza sa tu socha Panny Márie ako najvernejšie zobrazenie Panny Márie podľa opisu vizionárov.
Program púte môže byť upravený alebo doplnený podľa situácie v Medžugorí. Vaša účasť na spoločnom programe je dobrovoľná. V prípade záujmu môžete mať počas celej púte individuálny program.