Púť do Assisi, Padovy a Loreta

Domov>Zájazdy>Púť do Assisi, Padovy a Loreta
08.09.2024 - 12.09.2024
2x ubytovanie
2x polpenzia
autobusom
Nástupné miesta/odlet: Dubnica nad Váhom, Trenčín, Borský Mikuláš, Malacky, Bratislava
375 €
Rezervovať

Popis zájazdu

Assisi je nádherné historické mestečko v strednom Taliansku. Je to významné pútnické a turistické stredisko. Pre veriacich je známe hlavne ako rodisko sv. Františka z Assisi. Pri našej púti uvidíme telo blahoslaveného Carla Acutisa, navštívime Baziliku sv. Františka, sv Kláry, Panny Márie anjelskej,…a mnoho ďalšieho.

Padova je mesto v severnom Taliansku, ktoré je pre veriacich známe vďaka patrónovi stratených vecí, sv. Antonovi Paduánskemu, kňazovi, rehoľníkovi a kazateľovi. Pútnici navštevujú Baziliku sv. Antona, kde sa nachádza svätcov hrob a je tu aj umiestnená vzácna relikvia – neporušený jazyk sv. Antona.

Počas našej púte navštívime aj Loreto. Do Loreta prichádzajú pútnici, aby sa pozreli na domček Panny Márie, v ktorom sa Panna Mária narodila, kde vyrastala a kde jej zvestoval Anjel Gabriel, že sa jej narodí Boží Syn. Traduje sa, že bol zázrakom anjelmi prenesený z Palestíny.
Mestečko sa nachádza v strednom Taliansku. Je to druhé najvýznamnejšie pútnické miesto Talianska.

Viac informácii o talianskych pútnických miestach nájdete na tomto odkaze: https://pute.sk/putnicke-miesta/taliansko/

Cena zahŕňa:

  • autobusová doprava
  • 2 noci ubytovanie v hoteli Hotel da Angelo 3* v Assisi
  • 2x polpenzia (2x raňajky, 2x obedy)
  • sprievodca – kňaz o. Pavol
  • duchovný doprovod – kňaz o. Marián
  • program
  • pobytová taxa
  • daň

Cena nezahŕňa:

Možné príplatky v prípade záujmu:

  • komplexné cestovné poistenie, ktoré zahŕňa aj krytie v prípade zrušenia zájazdu (viac info pri objednávke)
  • možnosť vybrať si presné miesto na sedenie v autobuse 15 €

Program

1. deň (pondelok 10.06.2024): odchod zo Slovenska. Nástupné miesta na trase Dubnica nad Váhom, Trenčín, Malacky, Borský Mikuláš, Bratislava

2. deň (utorok 11.06.2024): ráno príchod do Assisi, program v Assisi, ubytovanie v Hoteli da Angelo 3* s bazénom s možnosťou kúpania, obed

3. deň (streda 12.06.2024): raňajky, program v Assisi- uvidíme telo blahoslaveného Carla Acutisa, navštívime Baziliku sv. Františka, sv Kláry, Panny Márie anjelskej a ďalšie kostoly a baziliky… Možnosť kúpania v hotelovom bazéne. Obed.

4. deň (štvrtok 13.06.2024): po raňajkách odchod do Loreta, kde sa nachádza domček Panny Márie, v ktorom sa Panna Mária narodila, kde vyrastala a kde jej zvestoval Anjel Gabriel, že sa jej narodí Boží Syn. Z Loreta presun do Padovy. Navštívime Baziliku sv. Antona Paduánskeho, patróna stratených vecí, Baziliku sv. Justíny, kde sa nachádza hrob s telesnými ostatkami sv. Lukáša, evanjelistu, Svätyňu Leopolda Mandiča s jeho ostatkami. Večer odchod na SK.

5. deň (piatok 14.06.2024): príchod na Slovensko

Program môže byť upravený alebo doplnený. Vaša účasť na spoločnom programe je dobrovoľná. V prípade záujmu môžete mať počas púte individuálny program.