LURDY+Andora+Barcelona

Domov>Zájazdy>LURDY+Andora+Barcelona
22.05.2023 - 26.05.2023
4x ubytovanie
4x raňajky, 2x večere
letecky
Nástupné miesta/odlet: Viedeň (odchod z Bratislavy)
720 €
Rezervovať

Popis zájazdu

Mestečko Lurdy sa nachádza v južnom Francúzsku, v podhorí Pyrenejí v departmente Hautes-Pyrénées. Mestečko sa stalo najslávnejším pútnickým miestom vďaka mariánskym zjaveniam Panny Márie mladej Bernadete Soubirousovej, dcéry chudobného mlynára. K prvému zjaveniu došlo 11. Februára 1858 pred jaskyňou v Massabielle, a v nasledujúcich mesiacoch sa opakovalo 17 krát. K rozhodujúcemu zjaveniu došlo 25. Februára 1858, keď Matka Božia prikázala Bernadete aby sa umyla v prameni v jaskyni.

Bernadeta síce prišla do jaskyne, no žiadny prameň nevidela. Avšak predsa len odstránila rukami hlinu, z pod ktorej vytryskol prameň. Prameň mal liečivú silu a od tých čias putujú ročne tisíce pútnikov za Lurdskou Pannou Máriou, ktorí sem prichádzajú s vďakou, pokorou v srdci i s nádejou na uzdravenie tela a pozdvihnutie ducha. Posolstvá Panny Márie nás motivujú k posilneniu našej viery, lásky k Bohu a k svojím blížnym.

Program je rozšírený o návštevu Barcelony a Andory.

Cena zahŕňa:

  • letenka na trase Viedeň / Barcelona / Viedeň
  • 1 kus podanej batožiny do 10 kg, 1 kus malej príručnej batožiny s rozmermi 40cm x 30cm x 20cm
  • transfer na letisko – Bratislava / Viedeň / Bratislava
  • 4x hotelové ubytovanie s raňajkami, 2x večera
  • preprava klimatizovaným autobusom podľa programu
  • odborný sprievodca
  • poistenie proti insolventnosti

Cena nezahŕňa:

K zájazdu si môžete priobjednať:

  • komplexné cestovné poistenie 
  • vstup do katedrály Sagrada Familia (27 €) – bude možné podľa pandemickej situácie. Vstup do katedrály je potrebné objednať vopred v ck najeskôr do 5.4.2022, platba na mieste.
  • príplatok za 1-lôžkovú izbu 120 €

 

Program

1.deň: Stretnutie skupiny v Bratislave
stretnutie skupiny v Bratislave, transfer autobusom na letisko do Viedne s následným odletom do Barcelony. Po prílete odchod do Lúrd cez Andoru, krátka zastávka v meste Andora. Nocľah v Lurdoch.
2.deň: Program v Lurdoch
raňajky, program v Lurdoch s účasťou na sv.omši. Prehliadka mesta, návšteva kúpeľov. Účast na eucharistickej procesii, po skončení večera v hoteli. Večer účasť na sviečkovej procesii, nocľah
3.deň: Prehliadka areálu bazilík
raňajky, prehliadka areálu bazilík (dolná – Ružencová Bazilika, horná – Bazilika Nepoškvrneného Počatia, podzemná – Bazilika Pia X.). Krížová cesta (vedie za jaskyňou, Hornou bazilikou okolo vrchu, má dĺžku 1530 m, bola dokončená v roku 1912 a tvoria ju sochy odliate z kovu vo veľkosti okolo dvoch metrov). Účast na eucharistickej procesii, po skončení večera v hoteli. Večer účasť na sviečkovej procesii, nocľah
4.deň: Dopoludnia pokračovanie programu v Lurdoch
raňajky, dopoludnia pokračovanie programu v Lurdoch. Predpoludním o 11.00 hod. odchod do Barcelony. Ubytovanie a nocľah.
5.deň: Prehliadka Barcelony – katedrála Sagrada Familiaraňajky, prehliadka Barcelony – katedrála Sagrada Familia, metropolitná katedrála sv.Eulalie, La Rambla, námestie Catalunya, námestie Espanya, olympijsky štadion, Montjuic a atď. Transfer na letisko s následným odletom do Viedne. Po prílete transfer autobusom do Bratislavy.

Sprievodca si vyhradzuje právo zmeny programu podľa okolností.