Fatima, španielsky skvost – Guadalupe, Valencia, Tarragona, Barcelona

Domov>Zájazdy>Fatima, španielsky skvost – Guadalupe, Valencia, Tarragona, Barcelona
17.04.2023 - 22.04.2023
5x ubytovanie
5x raňajky, 3x večera
letecky
Nástupné miesta/odlet: Viedeň - odchod z Bratislavy
685 €
Rezervovať

Popis zájazdu

Fatimské posolstvo Matky Božej je plné nežnej materinskej lásky. Posolstvá sú „najprorockejšie z moderných zjavení“. Ovplyvnili chod Cirkvi a celý svet. Zasvätenie sveta v roku 1984 malo za následok pád komunizmu vo východnej Európe. Ďalšie, veľmi dôležité požiadavky neba sú sviatosti zmierenia, sväté prijímania počas prvých sobôt v mesiaci, modlitba sv.ruženca, pokánie, obety za hriešnikov – využiť ich ako hlavné zbrane v boji proti satanovi. Panna Mária sa tu predstavila ako Kráľovná Posvätného ruženca.

Fatima je jedno z najznámejších pútnických miest na svete. Nachádza sa v okrese Santarém v strednom Portugalsku, 187 km južne od mesta Porto a 123 km severne od Lisabonu. Stala sa známym pútnickým miestom potom, ako sa tu Panna Mária zjavila trom deťom, Františkovi, Jacinte Marto a Lúcii dos Santos na mieste nazývanom Cova da Iria. K prvému zjaveniu došlo v roku 1917 , 13. mája a následne pokračovali až do októbra, vždy trinásteho v mesiaci. V roku 1930 katolícka cirkev uznala pravosť zjavení.

Cena zahŕňa:

  • letenka Viedeň – Lisabon,
  • servisné poplatky
  • Barcelona – Viedeň,  lux bus
  • 5 x hotelové ubytovanie s raňajkami, 3 x večera
  • duchovný doprovod, sprievodca

Cena nezahŕňa:

Povinné príplatky:

  • mestská taxa – platí sa na mieste

Možné príplatky:

  • transfer na letisko a z letiska Viedeň 20,- €
  • sedadlo v prednej časti autobusu 15,- €
  • komplexné cestovné poistenie
  • jednolôžková izba za príplatok 150,- € na vyžiadanie,  alebo ak klienta nemožno doubytovať

Program

1.deň

Ráno stretnutie skupiny v Bratislavetransfer na letisko do Viedne, odlet do Lisabonu.  Po prílete transfer do Fatimy, jedného z najvýznamnejších pútnických miest v Európe. V roku 1917 sa tu trom deťom zjavovala Panna Mária. Deti dostali posolstvo známe ako Fatimské proroctvo. Až 70 000 ľudí bolo pri poslednom zjavení 13. októbra svedkom výnimočného fenoménu na oblohe, ktorý sa nazval „tanec slnka“. Ubytovanie.

2.deň

Po raňajkách náboženský program vo Fatime, svätá omša. Slovenská krížová cesta z Fatimy do dedinky Aljustrel, možnosť peši navštíviť rodné domy troch vizionárov  Lucie Santos, sv. Francisca Marto a sv. Jacinty Marto. Možnosť ochutnávky portského vína  v Cave Do Vinho – A Garrafeira de Fatima. V príjemnom prostredí budete sledovať film o regióne rieky Douro, kde leží mesto Porto. Dozviete sa o technológii výroby  portského vina. Nasleduje degustácia kvalitného  stolového vína a následne 8 ročného bieleho aj červeného portského. Po večeri medzinárodná  modlitba ruženca  a sviečková procesia, ubytovanie.

3.deň

Po raňajkách prehliadka areálu, Kaplnka zjavení s milostivou sochou Panny Márie, Bazilika s hrobmi sv.  Františka a sv. Hyacinty Marto a tiež sestry Lucie, prehliadka moderného chrámu Najsvätejšej trojice.  Presun do Guadalupe – ubytovanie.

4.deň

Po raňajkách Svätyňa Panny Márie z Guadalupe bola najvýznamnejšou mariánskou svätyňou v stredovekom kráľovstve Kastília. Milostivá socha Panny Márie, ktorú kanonicky korunoval 12.10.1928 pápež Pius XI., je uctievaná v kláštore Santa Mária de Guadalupe v dnešnej provincii Cáceres už od 14. stor. V kláštore podpísali španielski panovníci Ferdinand a Izabela dokumenty, ktorými schválili prvú cestu Krištofa Kolumba do Nového sveta v roku 1492. Vďaka kráľovským výsadám patril kláštor medzi najbohatšie v krajine. Náboženský program, odchod do Valencie, ubytovanie.

5.deň

Po raňajkách Valencia – jedno z najväčších a najbohatších španielskych miest. Prehliadka historického centra, Katedrála bola založená v 13. storočí a uchováva vzácnu pamiatku Santo Caliz /svätý grál/, z ktorého údajne pil Pán Ježiš pri poslednej večeri. V stredoveku bol kalich ukrytý v kláštore v severnom Aragone. Gotická stavba La Lonja – burza, ktorú chráni UNESCO a obrovský trh Mercado Central. Odchod do Tarragony.  Návštevníkom ponúka nielen krásne pobrežie, ale aj bohatú a zaujímavú históriu, siahajúcu až do obdobia antiky.  Dominantou mesta je Katedrála, zasvätená patrónke mesta sv. Tekle. Nachádza sa vo veľmi obľúbenej štvrti, kde je množstvo obchodíkov a kaviarní. S ostatnými budovami kontrastuje vďaka výraznému gotickému štýlu. Na morskom pobreží sa zachoval rímsky amfiteáter /foto zastávka/, kde mučeníckou smrťou zomrel prvý biskup mesta sv. Fructuoso. Ubytovanie.

6.deň

Po raňajkách odchod do Barcelony, centra Katalánska, v stredoveku najvýznamnejší obchodný prístav v Stredomorí, dnes moderné veľkomesto. Prehliadka centra, najslávnejšia stavba Antonia Gaudiho nádherný chrám Sagrada Família (v prípade možnosti svätá omša), zastávka pri pamätníku Krištofa Kolumba, najznámejšia ulica mesta La Rambla. Osobné voľno. Podvečer odchod na letisko, odlet do Viedne. Po prílete transfer do Bratislavy.