Fatima – Santiago de Compostela – Coimbra

Domov>Zájazdy>Fatima – Santiago de Compostela – Coimbra
05.06.2023 - 09.06.2023
4x ubytovanie
4x raňajky, 3x večera
letecky
Nástupné miesta/odlet: Viedeň
840 €
Rezervovať

Popis zájazdu

Fatima je obec v Portugalsku a zároveň jedno z najznámejších pútnických miest po svete.

Významným dátumom pre Fatimu je 13. máj 1917. Panna Mária sa tu v tento deň zjavila trom malých deťom – pastierikom Lucie, Františkovi a Hyacinte a predstavila sa im ako „Pani Posvätného ruženca“. Od tohto dňa navštevuje Fatimu denne množstvo pútnikov.

Santiago de Compostela je mesto v Španielsku s takmer 100 000 obyvateľmi. Pre kresťanov sa stalo známe, keď tu v 9. storočí bolo nájdené pozostatky sv. Jakuba, jedného z 12 apoštolov Pána Ježiša.
Sviatok sv. Jakuba sa slávi 25.júla v Katedrále Santiago de Compostela, pod ktorou sa nachádza hrob sv. apoštola Jakuba.

Coimbra je staroveké mesto známe najstaršou univerzitou v zemi. Nachádza sa tu aj kaplnka v kláštore sestier karmelitánok, kde bývala sestra Lucia.

Cena zahŕňa:

  • letenka na trase Viedeň/Lisabon/Viedeň
  • autobusová doprava na letisko do Viedne a späť
  • 4x ubytovanie v hoteli s raňajkami, 3x večera
  • odborný sprievodca
  • preprava klimatizovaným autobusom podľa programu
  • poistenie proti insolventnosti

Cena nezahŕňa:

  • komplexné cestovné poistenie
  • vstupy do pamiatok

Program

1.deň: Odchod autobusom na letisko
odchod autobusom z Bratislavy na letisko do Viedne, s následným odletom do Lisabonu. Transfer autobusom do hotela, ubytovanie a nocľah.
2.deň: Celodenný náboženský program vo Fatime
raňajky, celodenný náboženský program vo Fatime – sv. omša, prehliadka starej baziliky Panny Márie Ružencovej s hrobmi svätého Františka a svätej Hyacinty Marto a tiež sestry Lucie. Prehliadka modernej baziliky Najsvätejšej trojice. Popoludní krížová cesta z Fatimy do dedinky Aljustrel. Návšteva rodných domov troch vizionárov Lucie Santos, sv. Francisca Marto a sv. Jacinty Marto. Večera, účasť na sviečkovej procesii. Nocľah.
3.deň: Odchod do Santiago de Compostela
raňajky, odchod do Santiao de Compostela – mesta, do ktorého vedie najznámejšia pešia púť v Európe. V miestnej katedrále sú podľa tradície uložené ostatky svätého Jakuba, Kristovho učeníka. Ostatky boli objavené miestnym pastierom na začiatku 9. storočia. Pastier nasledoval jasnú žiaru jednej z hviezd, ktorá ho doviedla až k tomuto miestu. Po dôkladnom skúmaní bolo usúdené, že ide práve o pozostatky svätého Jakub. Na tomto mieste postavili malí kostolík a neskôr po jeho zničení aj veľkú Katedrálu, ktorá je konečným cieľom pešej púte. Po prehliadke mesta a katedrály, večera a nocľah v hotely.
4.deň: Odchod do Coimbry
raňajky, odchod do Coimbry. Krátka prehliadka mesta. Návšteva pamätnej izby sv.Lucie v karmelitánskom kláštore. Návrat do Fatimy, večera, účasť na sviečkovej procesii, nocľah.
5.deň: Odchod na letisko do Lisabonu
raňajky, svätá omša. Odchod na letisko do Lisabonu s následným odletom do Viedne. Transfer autobusom na Slovensko do Bratislavy.

Sprievodca si vyhradzuje právo zmeny programu podľa okolností.