FATIMA – LURDY + Garabandal a Santiago de Compostella

Domov>Zájazdy>FATIMA – LURDY + Garabandal a Santiago de Compostella
01.11.2023 - 07.11.2023
6x ubytovanie
6x raňajky, 4x večera
letecky
Nástupné miesta/odlet: Viedeň - odchod z Bratislavy
690 €
Rezervovať

Popis zájazdu

Fatima – Lurdy – Braga – Santiago de Compostela – Garabandal – Barcelona

Fatimské posolstvo Matky Božej je plné nežnej materinskej lásky. Posolstvá sú „najprorockejšie z moderných zjavení“. Ovplyvnili chod Cirkvi a celý svet. Zasvätenie sveta v roku 1984 malo za následok pád komunizmu vo východnej Európe. Ďalšie, veľmi dôležité požiadavky neba sú sviatosti zmierenia, sväté prijímania počas prvých sobôt v mesiaci, modlitba sv.ruženca, pokánie, obety za hriešnikov – využiť ich ako hlavné zbrane v boji proti satanovi. Panna Mária sa tu predstavila ako Kráľovná Posvätného ruženca.

Fatima je jedno z najznámejších pútnických miest na svete. Nachádza sa v okrese Santarém v strednom Portugalsku, 187 km južne od mesta Porto a 123 km severne od Lisabonu. Stala sa známym pútnickým miestom potom, ako sa tu Panna Mária zjavila trom deťom, Františkovi, Jacinte Marto a Lúcii dos Santos na mieste nazývanom Cova da Iria. K prvému zjaveniu došlo v roku 1917 , 13. mája a následne pokračovali až do októbra, vždy trinásteho v mesiaci. V roku 1930 katolícka cirkev uznala pravosť zjavení.

Lurdy sú menšie mestečko na juhu Francúzska s približne 15 tisíc obyvateľmi, ktoré sa stalo jedným z najznámejších a najnavštevovanejších pútnických miest pre kresťanov z celého sveta.

Významným pre Lurdy sa stal dátum 11. február 1858, kedy sa 13-ročnému dievčatku Bernadette Soubirous (1844 – 1879) zjavila pri Massabielskej jaskyni Panna Mária ako neopísateľne krásna a jemná mladá žena s ružencom v ruke.
Panna Mária mala na sebe drahocenný plášť, šaty mala opásané modrou stuhou a na každej nohe mala bledožltú ružu. Bernadetta sa s Pannou Máriou modlila ruženec.
Odvtedy na toto miesto prichádzajú zástupy pútnikov zo všetkých svetových strán, aby Pannu Máriu prosili za svoje úmysly. V súčasnosti sa počet pútnikov prichádzajúcich do Lúrd odhaduje na milión ročne.

Cena zahŕňa:

  • letenka Viedeň – Barcelona, Porto – Viedeň
  • lux bus
  • 6 x hotelové ubytovanie s raňajkami, 4 x večera,
  • duchovný doprovod, sprievodca

Cena nezahŕňa:

Povinné príplatky:

  • mestská taxa (platí sa na mieste)

Možné príplatky:

  • komplexné cestovné poistenie
  • sedadlo v prednej časti autobusu 15,- €
  • transfer na letisko a z letiska Viedeň 20,- €
  • jednolôžková izba za príplatok 155,- € na vyžiadanie alebo ak klienta nemožno doubytovať

Program

1.deň

V poobedňajších hodinách stretnutie skupiny v Bratislave, transfer na letisko do Viedne, odlet do Barcelony, transfér na ubytovanie.

2.deň

Po raňajkách prehliadka mesta, centra Katalánska, v stredoveku najvýznamnejší obchodný prístav v Stredomorí, dnes moderné veľkomesto. Autokarová prehliadka centra, najslávnejšia stavba Antonia Gaudího nádherný chrám Sagrada Família, zastávka pri pamätníku Krištofa Kolumba, pešia prechádzka po najznámejšej ulici mesta La Rambla. Odchod do Lúrd. Tu sa v roku 1858 v jaskyni zjavovala Panna Mária chorľavému dievčatku – Bernadette Soubirousovej. Zjavenia boli oficiálne uznané cirkvou v roku 1862. Postupne na miesto zjavení začali prichádzať mnohí ľudia a bolo zaznamenaných veľa zázračných uzdravení. Večer  modlitba ruženca pri Jaskyni Zjavení a sviečkový  sprievod, ubytovanie.

3.deň

Po raňajkách pokračovanie v náboženskom programe v Lurdoch. Prehliadka areálu, komplex Bazilík, podzemná Bazilika Pia X. Pešia prehliadka po stopách sv. Bernadetty a návšteva miest, ktoré sú spojené so životom sv. Bernadetty v mestečku Lurdy – rodný dom a farský kostol, v ktorom bola pokrstená. Individuálna možnosť návštevy prameňa s lurdskou vodou dopoludnia, prípadne popoludní, aktuálne možnosť obmytia rúk a tváre. Slovenská krížová cesta, osobné modlitby. Po večeri modlitba ruženca pri Jaskyni Zjavení a sviečkový sprievod, ubytovanie.

4.deň

Skoro ráno odchod do Garabandal – dedinka nazývaná aj španielske Lurdy leží vysoko v horách v provincii Santander v pohorí Cantabrian. Je unikátna tým, že sa tu v rokoch 1961 až 1965 Panna Mária zjavila 4 dievčatám viac ako 2000 krát. Odovzdala im posolstvo týkajúce sa modlitby, obrátenia a pokánia. Farský kostol sv. Sebastiána, krížová cesta. Pokračovanie do Santiaga de Compostela. Od 12. storočia až do súčasnosti sem smerujú pútnici z Lisabonu, Santarém, Coimbry, Porta, Bragy. Mesto bolo založené k uchovaniu pozostatkov sv. Jakuba apoštola. Ubytovanie.

5.deň

Po raňajkách Santiago de Compostela, náboženský program, návšteva Baziliky, kde sa nachádza hrob sv. Jakuba apoštola, modlitby. Presun do významného historického a pútnického mesta Braga. Nádherné schodisko Escadaria do Bom Jesus vedie ku kostolu Bom Jesus Monte, lemujú ho alegorické sochy a kaplnky s výjavmi krížovej cesty. V strede každého medziposchodia veľkolepého schodiska je figurálny reliéf s fontánkou. Odchod do Fatimy, jedného z najznámejších pútnických miest v Európe. V roku 1917 sa tu trom deťom zjavovala Panna Mária. Deti dostali posolstvo známe ako Fatimské proroctvo. Až 70 000 ľudí bolo pri poslednom zjavení 13. októbra, svedkom výnimočného fenoménu na oblohe, ktorý sa nazval „tanec slnka“. Po večeri modlitba ruženca a sviečková procesia, ubytovanie.

6.deň

Po raňajkách pokračovanie náboženského programu vo Fatime – Kaplnka zjavení s milostivou sochou Panny Márie, Bazilika s hrobmi blahoslaveného Františka a Hyacinty Marto a tiež sestry Lucie. Prehliadka moderného chrámu Najsvätejšej trojice, osobné modlitby. Slovenská krížová cesta z Fatimy do dedinky Aljustrel, možnosť peši navštíviť rodné domy troch vizionárov Lucie Santos, sv. Francisca Marto a sv. Jacinty Marto. Po večeri modlitba ruženca pri Kaplnke zjavení, sviečková procesia, ubytovanie.

7.deň

Po raňajkách svätá omša, odchod na letisko do Porta. Odlet do Viedne. Po prílete transfer do Bratislavy.