Benátky – Turín – La Salette – Barcelona – letecky

Domov>Zájazdy>Benátky – Turín – La Salette – Barcelona – letecky
01.05.2023 - 04.05.2023
3x ubytovanie
3x raňajky
letecky
Nástupné miesta/odlet: Viedeň - odchod z Bratislavy
440 €
Rezervovať

Popis zájazdu

La Salette je prenádherná malá pokojná horská dedinka v juhovýchodnom Francúzsku, patriaca k diecéze Grenoble. Nachádza sa ďaleko od rušných miest v prekrásnom prostredí francúzskych Álp v nadmorskej výške približne 1800 m n. m..

Hoci je La Salette celosvetovo známe pútnické miesto, zachránilo sa od masového turistického ruchu. Je to jedno z najkrajších pútnických miest sveta.

Centrom tohto krásneho pútnického miesta je malé údolie zjavenia, nad ktorým sa vypína nádherná bazilika s domom pre pútnikov.

Cena zahŕňa:

  • letenka Viedeň – Benátky, Barcelona – Viedeň, lux bus
  • servisné poplatky
  • 3 x ubytovanie s raňajkami
  • duchovný doprovod, sprievodca

Cena nezahŕňa:

Povinné príplatky:

  • mestská taxa – platí sa na mieste
  • vstupy

Možné príplatky:

  • jednolôžková izba za príplatok 90,- € na vyžiadanie alebo ak klienta nemožno doubytovať
  • komplexné cestovné poistenie
  • transfer na letisko a z letiska Viedeň 20,- €
  • sedadlo v prednej časti autobusu 15,- €

Program

1.deň

stretnutie skupiny v Bratislave v doobedňajších hodinách, transfer na letisko do Viedne, odlet do Benátok o 13.00 hod. Po prílete jazda do Mogliano Veneto, presun vlakom do centra Benátok (cena jednosmerného  lístka asi 3,- €, platí sa na mieste), cesta trvá 23 minút.     Námestie sv. Marka, obklopené arkádami, návšteva Baziliky sv. Marka s nádhernou gotickou fasádou zdobenou farbenými mozaikami, Dóžov palác – symbol slávy a moci Benátok s krásnymi arkádami v štýle benátskej gotiky /zvonku/. Prechádzka najkrajšími benátskymi uličkami s nespočetnými palácmi, kostolmi, mostmi a námestíčkami až ku slávnemu mostu Ponte Rialto. Odchod  na ubytovanie v oblasti Verony.

2.deň

po raňajkách odchod do Torína – hlavného mesta regiónu Piemont. V historickom centre sa zachovala veľkolepá archtektúra zo 16. stor., kedy bolo mesto centrom piemnontskej aristokracie, vojvodcov a panovníkov savojskej dynastie. Náboženský program v Toríne, svätá omša v areáli Valdocco, Bazilika Panny Márie pomocnice kresťanov, modlitby pri hrobe Don Bosca a sv. Márie Mazarello, zastávka v Duomo di Torino, kde je uchované svetoznáme Turínske plátno. Odchod do La Salette, jedného z najmalebnejších pútnických miest. Nachádza sa vo Francúzskych Alpách. Tu sa zjavila Panna Mária dvom pastierikom v roku 1846, ubytovanie.

3.deň

raňajky, náboženský program, návšteva Baziliky Panny Márie v La Salette, svätá omša, možnosť súkromnej modlitby. Osobné voľno, eventuálne výstup na horu Gargaso. Odchod malebnou horskou krajinou  Álp a cez pobrežné nížiny stredozemného mora do Španielska. Večerná prehliadka Barcelony, centra Katalánska, v stredoveku najvýznamnejší obchodný prístav v Stredomorí, dnes moderné veľkomesto, ubytovanie.

4.deň

po raňajkách celodenný program v Barcelone. Autokarová prehliadka centra, najslávnejšia stavba Antonia Gaudího nádherný chrám Sagrada Família, pamätník Krištofa Kolumba, najznámejšia ulica mesta La Rambla, gotická štvrť Barrio Gotico. Odchod na letisko, odlet do Viedne. Po prílete transfer na Slovensko.